9 let financujeme
a 23 let kontrolujeme nemovitosti
Reference Hypoteční kalkulačka
Menu
Parametry klienta:

Investiční záměr 6.700.000 Kč
Vlastní zdroje: 1.600.000 Kč
Hypotéka: 5.100.000 Kč
LTV: 76%
Úrok: VIP klient, aktuální Prime rate v Hypoteční bance, bez bankopojištění
Účet pro splácení: Era, spořící účet bez poplatků
Požadavek: 2x umořování, z prodeje bytu do 2 let (2,4 mio.) a navíc umoření do roka 400.000 Kč ze stavebního spoření

Případová studie částečného umoření hypotéky prodejem bytu a financování výstavby od develepora za 6,7 mio.

Doporučení: Hypoteční banka. Proč?

1. Díky požadavku umoření hypotéky během fixace 2x, jsme museli službu zkombinovat, kde banka umožnila nad 70% LTV umoření hypotéky kdykoli a bez sankcí + následné umoření 20% každý rok k 12. měsíci z aktuální jistiny (volitelná služba, která stojí 0,1% p.a. - zajistili jsme zdarma) + službu jednorázového umoření do 50% z aktuální výše jistiny za poplatek 1% (dle smlouvy: Banka umožní Dlužníkovi za poplatek dle Sazebníku jednu Mimořádnou splátku Úvěru až do výše (50%) Kč kdykoliv do dvou let ode dne uzavření Smlouvy s tím, že provedení mimořádné splátky úvěru vč. upřesnění její výše je dlužník povinen bance písemně oznámit nejpozději jeden měsíc před tímto datem).

2. Hypoteční banka potvrzuje nejvyšší budoucí tržní ceny, pokud vznikne situace, že banka nemá aktuálně oproti čemu čerpat, tak poskytuje i 500.000Kč bez zajištění dopředu oproti směnce (zatím to umí pouze Hypoteční banka a Česká spořitelna).

3. Developerský projekt byl financovaný ČSOB. Všechny úvěry v ČSOB a Poštovní spořitelně se schvalují v Hypoteční bance, tím jsme zajistili hladší proces čerpání hypotéky a koordinaci developera s bankou.

Závěrem:

Banka, která umožňuje celkové umoření bez sankce kdykoli, většinou kompenzuje ztrátu přirážkou na úrokové sazbě. Díky kombinaci jsme zajistili umoření hypotéky podle požadavků klienta, bez přirážky na úrokové sazbě a s aktuální Prime rate banky.

Klient upřednostňoval nižší splátku a konzervativní názor na investice, proto jsme vytvářeli detailní kalkulace umoření a jednotlivé přeplacenosti. Nezajímali jsme se o variantu pronájmu bytu. Klient požadoval klid, a to jsme splnili.

Bc. Petr Boruch, 9.7.2016

+ 420 773 779 909
boruch@boruchpartneri.cz
Reference
Bezplatná poptávka hypotéky
koupě, výstavby nebo refinancování

- získáváme slevu až 0,3% oproti pobočkám díky našemu objemu hypoték
- vytváříme konkurenční nabídky
- srovnáváme přeplacenost, anuitu aj.

  • Praha
  • Pardubice
  • Hradec Králové
  • Brno
 
Odeslat
Osobní
údaje ?
Kontaktujeme vás výhradně za účelem bezplatné nabídky hypotéky, jsme zprostředkovatelem pro více bank, ovšem nepředáváme váš kontakt třetím stranám bez vašeho souhlasu.
Bezplatná nabídka sloučení půjček do jedné.
  • Praha
  • Pardubice
  • Hradec Králové
 
KONTAKTUJTE MĚ
Osobní
údaje ?
Kontaktovat Vás mohou : Ing. Lubomír Hlavica, interní pracovník Wüstenrot hypoteční banka a.s., spolupracující s Boruch & Partneři s.r.o. a Bc. Petr Boruch - spolupracující s Broker trust a.s.(vázaný zástupce) a Boruch & Partneři s.r.o., vykonávající činnost pro většinu bank.