9 let financujeme
a 23 let kontrolujeme nemovitosti
Reference Hypoteční kalkulačka
Menu
Parametry hypotéky

Propočet je při sazbě 1,69% a 1,89% (aktuálně může být Prime rate i nižší)
Splátka při 1,69% - 14.172 Kč
Splátka při 1,89% - 14.566 Kč
Výše hypotéky: 4 mio
Splatnost: 30 let
Měsíční rozdíl: 394 Kč
Za 5ti letou fixaci: 23.640 Kč
Za 30 let hypotéky: 141.840 Kč
- u jiné výše hypotéky násobte … =)

Kolik stojí 2 desetiny u hypotéky a proč bojovat o každou ...

Rozdíl dvou desetin jsme rozdělili na přeplacenost za fixní období a celkové. Obě přeplacenosti jsou zásadní, protože pokud nyní nevyjednáte minimální sazbu, tak při otáčce hypotéky ji pravděpodobně zase nedokážete vyjednat.

Jsme na čísla, proto je každá desetina pro nás důležitá. Situaci jsme řešili s klientem, který chtěl na základě naší nabídky od České spořitelny zůstat v Komerční bance, oslovil svoji osobní bankéřku s tím, že požaduje hypotéku bez bankopojištění, jako jsme mu zajistili v České spořitelně. Díky tomu, že aktuální Prime rate (minimální sazba) Komerční banky byla vyšší, tak neuspěl a rozdíl byl přesně 2 desetiny. Bankéřku v KB si nechal, ale hypotéku realizoval v Č.S. s námi. Většinou Č.S. přichází s pohybem úroků na trhu jako první a ostatní banky postupně dorovnávají, ale stále platí pravidlo, že ani Č.S. nechce nabízet Prime rate hned a bez bankopojištění každému.

I přesto, že 23.640 Kč není moc, tak je to příjemná úspora, která je za 1. fixní období a pokud se vezme v potaz, že klient na konci každé fixace nebude bojovat o aktuální Prime rate banky, tak celková úspora za 30 let je příjemných 141.840 Kč.

Petr Boruch, 18.1.2016

+ 420 773 779 909
boruch@boruchpartneri.cz
Reference
Bezplatná poptávka hypotéky
koupě, výstavby nebo refinancování

- získáváme slevu až 0,3% oproti pobočkám díky našemu objemu hypoték
- vytváříme konkurenční nabídky
- srovnáváme přeplacenost, anuitu aj.

  • Praha
  • Pardubice
  • Hradec Králové
  • Brno
 
Odeslat
Osobní
údaje ?
Kontaktujeme vás výhradně za účelem bezplatné nabídky hypotéky, jsme zprostředkovatelem pro více bank, ovšem nepředáváme váš kontakt třetím stranám bez vašeho souhlasu.
Bezplatná nabídka sloučení půjček do jedné.
  • Praha
  • Pardubice
  • Hradec Králové
 
KONTAKTUJTE MĚ
Osobní
údaje ?
Kontaktovat Vás mohou : Ing. Lubomír Hlavica, interní pracovník Wüstenrot hypoteční banka a.s., spolupracující s Boruch & Partneři s.r.o. a Bc. Petr Boruch - spolupracující s Broker trust a.s.(vázaný zástupce) a Boruch & Partneři s.r.o., vykonávající činnost pro většinu bank.